top of page

iCard Donanımlar

iCard. Karekod ile geçiş kontrol

Tesisiniz özelliklerine uygun benzersiz çözümler ile Türkiye'nin en çok tercih edilen Mobil Karekod Geçiş Kontrol sistemi.

ICARD TELEFON.png

iCard QR Geçiş Kontrol Alternatifleri

Turnike Geçişleri

icard donanımlar a.png

Çalışma Yöntemi 

iCard uygulamanızı turnike geçişlerinde; turnike üstü ya da turnike içine gömülü karekod okuyucular ile kullanabilirsiniz.

 

Bu alternatifte; turnike üzerindeki karekod okuyucu kamera; mobil uygulama içerisinde açılan benzersiz ve güvenli karekodu okur ve ortalama 20 milisaniyede firma sunucularından kontrolleri gerçekleştirir. Kişinin geçiş yetkisi varsa; turnike sistem tarafından açılır. 

Gerekli Donanımlar (*)

Karekod Okuyucu

Converter

Kapı Geçişleri

icard donanımlar 2.png

Çalışma Yöntemi 

iCard uygulamanızı ofis içerisindeki kapıların yetkili kişilere açılması için kullanabilirsiniz.

 

Bu alternatifte; özel donanım içerisindeki karekod okuyucu kamera; mobil uygulama içerisinde açılan benzersiz ve güvenli karekodu okur ve ortalama 20 milisaniyede firma sunucularından kontrolleri gerçekleştirir. Kişinin geçiş yetkisi varsa; kapı sistem tarafından açılır. 

Gerekli Donanımlar (*)

Karekod Okuyucu

Converter

Buradayım Bildirimi

icard donanımlar 3.png

Çalışma Yöntemi 

iCard uygulamanızı tesis içerisine yerleştirilmiş farklı lokasyonlardaki SABİT KAREKOD etiketlerini okutarak; kişilerin o anda orada olduklarını tespit edebilirisiniz. 

 

Bu alternatifte; diğerlerinden farklı olarak Mobil Uygulama cep telefonu kamerası ile sabit karekodu okur. Sabit karekod verisi ve lokasyonda konumlandırılmış olan Beacon cihazı verisini firma sunucusuna göndererek doğrulama sağlar. Aynı zamanda Beacon cihazı ile kişinin o lokasyonda olduğu doğrulanır.

Gerekli Donanımlar (*)

Beacon

Sabit karekod okuma modelinde lokasyon kontrolü Beacon cihazları ile sağlanır. Bu cihazlar Bluetooth Low Energy (BLE) teknolojisini kullanmaktadır. Bluetooth teknolojisi ile aynı kapsama alanına sahip olan BLE, düşük enerji tüketimi sağlamaktadır. Bu nedenle uygulamanın kullanılacağı cep telefonunun Bluetooth 4.2 ve üstü bir donanıma sahip olması gerekmektedir. Cihaz enerjisini içerisinde yer alan pilden almaktadır. Ortalama pil ömrü 24 aydır.

(*) Önemli Hatırlatmalar

  1. Mobil uygulama aracılığı ile herhangi bir kapı ya da turnikenin açılması isteniyorsa, yalnızca ilk iki alternatif tercih edilmelidir. 

  2. İlk iki alternatifte; Argedan uzmanları tarafından testleri yapılmış donanımların kullanılması tavsiye edilir. Argedan tarafından test edilip, onaylanmamış donanımların kullanılması esnasında sistemde ortaya çıkabilecek aksaklıklar Argedan'ın sorumluluğu dışındadır. 

  3. "Buradayım" bildirimi; yalnızca mobil uygulama sahibinin o anda o alanda olduğunu tespit için kullanılır. Bu donanım ile herhangi bir kapı/turnike açmak mümkün değildir. 

Her üç alternatif ile ilgili daha detaylı bilgi için uzmanlarımız ile görüşünüz. 

Hatırlatma : Bu sayfada sunulan özellikler satın alınan modüllere göre değişiklik gösterebilir.
Argedan'ın önceden haber vermeksizin tanıtımı yapılan modül ve özelliklerde değişiklik yapabilir. 
bottom of page