iCard QR Mobil Uygulama

iCard QR Mobil 

icard karekod ile geçiş

Yeni Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun, güvenli ve prestijli mobil geçiş kontrol sistemi. iCard QR

iCard QR’ın getirdiği en büyük yeniliklerden bir tanesi de QR kodu ile geç kontrolüdür. 

 

Özel QR kodu sayesinde pahalı ve sürekli arızalanan el / parmak izi gibi biyometrik sistemlere

ya da elden ele dolaşan kartlı sistemlere ihtiyaç olmadan yazılımınız ile birebir entegre 

QR okuyucuları turnikeleriniz üzerinde kullanabileceksiniz. 

 

Özel güvenlik önlemleri ile suistimal edilmesi imkansıza yakın QR geçiş kontrol sistemi sayesinde uygulamanın üyeleriniz tarafından kullanımı da her zaman artarak devam edecek. 

Argedan Turnike
iCard Teknokent çözümleri
iCard'ın ayrıcalıklı özelliklerine ek olarak Teknokentlere özel modülleri ile firmaların giriş çıkış kontrolleri uygulama ile kolayca yapılmaktadır. 
Ayrıca; birden fazla firmada çalışan kişilerin giriş çıkışları birebir takip edilebilmekte ve Teknokentler tarafından kullanılan yönetim yazılımlarına veri verme ve veri alma yöntemleri ile karşılıklı entegrasyon yapılabilmektedir. 
iCard; en çok tercih edilen Teknokent yönetim yazılımlarından biri olan Solvera ile entegredir. Solvera hakkında detaylı bilg için tıklayınız. 
ODTU Teknokent bir iCard kullanıcısıdır.
logo.png
Online Ödeme
E-Cüzdan özelliği ile kantin, shop vb. alanlarda nakit kullanımını engelleyin ve iCard QR ile ister kredili isterseniz de ön ödemeli sistemler yaratın.

iCard QR Kodlu Geçiş Sisteminin benzersiz güvenlik tedbirleri

 

QR kod sistemi yalnızca sizlerin belirlediği üyelik saat ve günlerine göre geçiş izni verir. Bunun için ayrı bir ayar yapmanıza gerek yoktur. iCard yazılımınızdaki üyelik ayarlarınız otomatik olarak Mobil Uygulama tarafından da takip edilir.

Mobil uygulamadan QR uygulaması açıldığında ve okuyucuya okutulduğunda; sistem anlık olarak kişinin haklarını kontrol eder ve turnikeye geçiş izni verir.

Her QR kodu açıldığı an ekranda 5 saniye kalır ve sonra otomatik olarak değişir. Böylece QR resminin başka kişiye resim olarak gönderilmesi ile geçiş engellenir. 

QR ile giriş yaptıktan sonra kişi QR’ı tekrar -ikinci kişi içeri almak için- “GİRİŞ” alanına okutmak isterse; üyelik saatleri dâhilinde dahi olsa turnike açılmaz. (Anti Passback) QR’ın tekrar çalışabilmesi için önce çıkış yapması gereklidir. Çıkış yapıldıktan sonra yeniden QR okutulup giriş yapılabilmesi için XX dakika beklenmesi gerekir.  (XX süresi tesis tarafında belirlenir.) Bu özellik için turnikenin çıkış tarafına da QR Okuyucu cihazının konulması gerekmektedir. 

Uygulama bir kişinin telefonuna kurulduktan sonra başka birinin telefonuna (aynı aktivasyon kodu ya da kullanıcı adı/şifre ile) kurulamaz. Uygulama ilk kurulduğu telefonun donanım bilgilerine erişir ve saklar. Yeni bir telefona kurulum yapılması için, kişiye yeni bir aktivasyon kodu yollanması gerekir. Bu durumda eski telefondaki uygulama çalışmaz.

iCard QR ile geçiş kontrolü; kartlı geçiş sistemlerine göre çok daha güvenli olup; bu modüle sahip telefonların (kartlı geçiş sistemlerindeki gibi) kişiler arasında el değiştirmesi ve geçiş yapması engellenemez. 

iCard Veri Güvenliği açıklaması

 

iCard uygulaması herhangi bir veri tutan ve işleyen bir uygulama değildir. Tüm veriler uygulamayı kullanan firma sunucularında tutulur. 

 

Web servisler aracılığı ile uygulama sahibinin sunucularındaki verileri şifreli bir ortamda doğrular. Uygulamaya ilk giriş aşamasında kullanıcı hesabı ile birlikte cihaza / uygulamaya özgü benzersiz bir kod üretilir ve hesap ile ilişkilendirilir ve sunucu ile arasında bu kodlar kullanılır. 

 

Dolayısıyla iCard firmaların sunucularındaki bilgilere ulaşamaz.

  

iCard yazılımı hiçbir şekilde kişilerin telefonlarından; telefon numarası, imei, mac adresi ve herhangi bir konum bilgisi almaz. 

 

Uygulamanın bu ve benzer bilgileri almak istemesi halinde zaten Apple ve Google işletim sistemleri bunu kullanıcıya hatırlatmakta ve onay almaktadır. Kaldı ki; Apple ve Google firmalarının gizlilik koşulları gereğince geliştirme yaparken kullanıcıdan hangi izinlerin hangi amaçla isteneceği açıkça belirtilmek zorundadır. Kullanıcıdan habersiz cihazın herhangi bir verisine uygulama aracılığıyla erişim bu sebeple mümkün olmamaktadır.

 

iCard tarafından kişilerin telefonlarından alınan izinler; wi-fi kontrolü, internet erişiminin olup olmadığı, web servisler aracılığı ile bilgi alışverişi, bildirim (push notification) ve uygulamanın sağlıklı çalışabilmesi için gerekli benzer uygulamalın kullandığı genel izinlerden oluşmaktadır. 

İyi bir mobil uygulamanın arkasında her zaman çok daha iyi, güvenli, tecrübeli bir yazılım olur. iCard Yazılımının 22 yıllık tecrübesi size birinci sınıf bir deneyim ve sonsuz alternatif sunar. 

iCard yazılımı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

(216) 553 3446

Cenap Sahabettin Sok. No. 28/2 Koşuyolu / Kadıköy / İstanbul